11. mája 2023

Šumperský okresný súd dnes podmienečne prepustil z väzenia dvoch mužov odsúdených na 20 rokov za podpaľačský útok na domček Rómov vo Vítkove na Opavskú z apríla 2009. Za pokus o niekoľkonásobnú rasovo motivovanú vraždu si odpykávali 20 rokov, za sebou tak majú dve tretiny trestu. Obom mužom sudca Ľubomír Kozák uložil sedemročnú skúšobnú dobu. Nebezpeční zločinci si tak odpykali  iba 12 ročný trest sudca im odpustil zvyšných 8 rokov s tým ,že im uložil podmienečne tresty v trvaní 7 rokov.

Bola to noc, ktorá početnej rodine z Vítkova zmenila celý život. Štvorica neonacistov v roku 2009 hodila zápalnú fľašu do okna, ktoré viedlo do izby vtedy dvojročnej Natálky. Utrpela popáleniny na 80% tela, aj napriek tomu prežila. Presne pred 11 rokmi súd útočníkov odsúdil. Všetci boli obvinení z pokusu o vraždu, traja dostali 22 rokov, štvrtý 20 rokov.

V tom čase v ňom spalo celkom osem ľudí. Starí rodičia, mamička Anna s manželom a štyri deti – Natálka, Pavlínka, Kornélia a Kristínka. Do domu potom vhodili zápalnú fľašu, ktorá dopadla do izby, kde spala Natálka. „Popálení boli traja ľudia najhoršie na tom bola Naty. Tie ľudské netvory jej ublížili najviac,“

Dnes sudca dvoch netvorov  prepustil na slobodu s podmienečnými trastami.

Foto zdroj:https://www.extra.cz/

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama