31. marca 2023
NEVHODNÉ PRE CITLIVÉ POVAHY: ZABIL A ROZPORCIOVAL PSA, POLÍCIA HO OBVINILA
Vyšetrovateľ oddelenia Prešov odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK Prezídia Policajného zboru obvinil 29-ročného muža D. H. z Chminianskych Jakubovian z trestného činu týranie zvierat.
Podľa zistení enviropolicajtov mal minulý týždeň v drevárni za rodinným domom utýrať samicu psa plemena labradorský retriever patriacu inej osobe z obce Chminianska Nová Ves. Tupou stranou sekery ju mal udrieť po hlave, oddeliť hlavu a predné končatiny, zavesiť na hák, stiahnuť z kože a torzo tela rozdeliť na dve polovice.
PRICHYTILI HO POLICAJTI
Takto spracované zviera chcel odniesť spolu s ďalšou osobou, ktorú si zavolal na pomoc. Mužov pri prenášaní zastavila hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Chminianska Nová Ves. Policajti, hneď ako zistili čo sa stalo, privolali kolegov z enviropolície. Tí následne zistili, že hlava, hrudníkové končatiny, koža a vnútornosti psa boli ponechané v plastovej nádobe na mieste, kde došlo k usmrteniu psa.
Po dokázaní viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.
VAROVANIE OD POLÍCIE
Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti, pričom v závislosti od okolností skutku, môže byť takéto konanie aj trestným činom.
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky https://www.facebook.com/policiaslovakia

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama