14. septembra 2023

Kam zmizli peniaze čo ľudia poslali nebohej Lianke ? O ťažko chorej 4 ročnej Lianke, ktorá následne zomrela na nevyliečiteľnú chorobu naša redakcia spravodajstva PRESS.TV písala, ako prvá na Slovensku. Liankin prípad sledovali aj zahraničné média vďaka našej televízii sa podarilo spojiť ľudí dobrej vôle ktorí Lianke posielali peniaze na účet, ktorý zverejnili jej rodičia na sociálnej sieti.

 Lianka následne na to skonala. Smutná sprava zasiahla všetkých ktorí jej chceli pomôcť jej rodičia potrebovali vyplatiť dlh na elektrárňach, ktorý v tu dobu činil niečo cez 3000 eur keďže mali elektrinu vypnutú nemohla by Lianka fungovať bez kyslíka, ktorý ju mal udržať pri živote. Napriek smutnej správe o Liankinom úmrtí ľudia stále jej rodičom posielali peniaze na ich bankový účet išlo o nemalú finančnú sumu, ktorá sa pohybovala v tisíckach eur.

Ľudia si teda priali aby Lianka aspoň mala dôstojný pohreb a verili, že rodina dá postaviť za ich peniaze pomník pre Lianku to sa ale nestalo. Podľa vyjadrenia starostu obce Rovné Stanislava Viravca pre PRESS.TV Crime im obec zabezpečila dom smútku a hostinu na náklady obce, čiže za tieto položky nezaplatili ani cent. Kam teda zmizli vyzbierané peniaze? Do našej redakcie sa ozvali pozorní diváci a čitatelia ktorí nám oznámili, že nebohej Liankin otec si kúpil za jej vyzbierané peniaze štvôrkolku a motorovú pílu.

Ihneď sme kontaktovali rodičov a žiadali sme vysvetlenie. Liankin otec pán Mašlaj na správu vôbec nereagoval následné sme kontaktovali aj matku tá nám odpovedala(On si kúpil motorku za svoje peniaze a pílu za Liankine) Iba dodajme, že elektrinu stále nemajú vyplatenú a stále sú z nej vypnutí. Zaujímalo nás tiež prečo nebohá Lianka ešte nema hrobový pomník pani Mašlajová nám poslala faktúru, ktorá činí 700 eur.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama