21. apríla 2023

Bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu nebezpečné vyhrážanie a to na základe udalosti, ku ktorej došlo v stredu (19.04.2023) popoludní, v jednom z bytov v Humennom. 70 ročný muž sa vyhrážal svojim blízkym, žiadal aby v žiadnom prípade nevolali políciu! Agresivita muža sa stupňovala, vyhrážal sa žene i synovi zabitím a jeho vyhrážky k ublíženiu na zdraví smerovali aj k nemu samotnému!

Nebezpečnosť muža bola vystupňovaná aj tým, že mal nôž, ktorý dokonca žene priložil ku krku. Polícia tejto udalosti venovala mimoriadnu pozornosť, na miesto boli privolané všetky potrebné zložky, okrem iného aj policajní vyjednávači. Aby nedošlo k ohrozeniu života osôb v byte, nakoniec došlo k vstupu polície do obydlia. Muž bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Získaná bola dostatočná dôkazná situácia na to, aby bolo 70 ročnému mužovi vznesené obvinenie z trestného činu nebezpečné vyhrážanie. Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Dotknuté osoby pri incidente neutrpeli žiadne fyzické zranenia. Ide o mimoriadne náročný prípad, s ktorým sa polícia stretáva. Ide o prípad, kedy je nutné zasiahnuť v pravý čas aby nedošlo k zraneniam na zdraví či dokonca k strate na životoch.

Informovala o tom dnes 21.4.2023, pre PRESS.TV Crime hovorkyňa KRPZ-Prešov Jana Ligdayová 

Foto: Lustračné

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama