Agresívny útočník Hossu sa dostal na slobodu
KOMENTÁR
Nie nadarmo sa hovorí o Slovensku, že je to skorumpovaný štát a platia tu zákony horšie než v Mongolsku.
Samotní naši zákonodarcovia majú toho na rováši viac než dosť. Nejeden politik má za ušami a tak sa potom niet čomu čudovať.
Vo väzniciach platí jedno: ak máš peniaze, na slobodu sa dostaneš. Záleží však na tom, aký dlhý trest odsúdený vykonáva a koľko trestu mu ostáva do podania si „pépečka“, teda do podmienečného prepustenia.
Sú dve možnosti ako sa väzeň dostane na slobodu.
Prvou je, že ho z väznice dostane dobrý právny zástupca, ktorý stojí nemalé peniaze, a ktorý sa vie dohodnúť so sudcom a prokurátorom, čo je v dnešnej dobe dosť riskantné, ale nie nemožné. Veď za podobné veci sa do problémov dostali práve skorumpovaní sudcovia a prokurátori. Strach im už nedovolí brať priamo úplatky a obzvlášť nie vtedy, ak ide o prípady verejne známych delikventov.
Alebo sa dostane väzeň von na základe návrhu riaditeľa ústavu, v ktorom odsúdený trest vykonáva. Taký odsúdený musí pre to niečo urobiť. To znamená spoluprácu medzi odsúdeným a nadriadeným. Ako taká spolupráca vyzerá? No skratka väzeň musí bonzovať, čo v preklade znamená donášať všetko, čo sa v ústave stane medzi väzňami. Bonzák ihneď celú vec oznámi svojmu nadriadenému, ten ho následne navrhne na disciplinárnu odmenu – takzvanú pochvalu. Potom už nastáva spolupráca medzi väzňom a jeho nadriadeným. Aby odsúdený spĺňal podmienky na podmienečné prepustenie, musí mať svojim pedagógom vypracovaný osobný profil, čo znamená, že odsúdený musí spĺňať program zaobchádzania v opačnom prípade ho pedagóg na podmienečne prepustenie nemôže súdu odporučiť. Čo znamená program zaobchádzania ? Odsúdený by sa mal zapájať do rôznych aktivít, ako sú kultúrno-osvetové činnosti, športové činnosti a to aj v čase osobného voľna.
Samozrejme by sa mal zúčastniť aj rôznych prednášok, kvízov a podobne. Program zaobchádzania sa u odsúdeného opakuje spravidla každé tri mesiace. No sú aj takí odsúdení, ktorým jednoducho pedagóg program zaobchádzania nevypracuje. Takéto prípady sú vo väzniciach bežné: “Nepracuješ, nebonzuješ nič s teba nemám tak tak si počkaj na zázrak.“
Naše zdroje uvádzajú, že Hossu sa na slobodu dostal na monitorovací náramok po troch rokoch z deviatich rokov trestu. Ten dokonca chce prednášať vo väzniciach na Slovensku o čom jeho prednášky budú zatiaľ nie je známe. Takéto rozhodnutia súdu na Slovensku sú zriedkavé. V žiadnom prípade, ako vidíme, nie nemožné!
Redakcia spravodajstva PRESS.TV Crime