28. júla 2023

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III. dnes vzniesol obvinenie 25 – ročnému Richardovi V. pre prečin krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody a za prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, ktorému za tieto činy hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

25 – ročný Richard V. dňa 25.07.2023 v čase o 07:02 h na ulici Bellová vošiel cez neuzamknutú vstupnú bránku na oplotený pozemok komplexu rodinných domov. Tam z priestoru vonkajšej steny garáže od rodinného domu odcudzil tenisky neznámej značky v hodnote 600€ a následne zo zaparkovaného vozidla zn. Mercedes – Benz bez použitia násilia odcudzil z úložného priestoru kabelku v hodnote 7.000€ s peňaženkou v hodnote 890€ s obsahom dokladov, platobnej karty a ovládača od garážovej brány, ako aj kľúče od uvedeného vozidla. Viacnásobné použitie platobných kariet napomohlo policajtom zúžiť okruh jeho pohybu.

Na základe vykonanej operatívno – pátracej činnosti policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III. bol 25 – ročný Richard V. hliadkou kriminálnej polície zadržaný a eskortovaný na príslušný policajný útvar za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov.

Svojím konaním a to krádežou a neoprávneným použitím platobných kariet spôsobil škodu v celkovej výške 8.676,50€.

Informovala o tom dnes na svojej facfebookovej stránke Polícia SR – Bratislavský kraj 

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama