21. marca 2023

Náš zdroj pre PRESS.TV Crime z prostredia justičného paláca pre výkon väzby a výkonu trestu odňatia slobody v Bratislave nám dnes skorých ranných hodinách oznámil, že na vedľajšej cele došlo cudzím zavinením k usmrteniu spoluobvineného vankúšom. Na cele mali byt iba dvaja obvinení. Páchateľ sa k celej veci údajné mal priznať. Aké okolnosti či motív ho k tomu viedli aby muža udusil vankúšom sa nám nepodarilo zatiaľ zistiť Kontaktovali sme preto hovorkyňu ZVJS Moniku Kacvinskú aby nám v danej veci poskytla vyjadrenie v ktorom bola velmi opatrná.

Potvrdzujeme, že dňa 21. marca 2023 došlo v nočných hodinách v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava k úmrtiu 53 – ročného obvineného, ktorý bol vo výkone väzby pre podozrenie zo spáchania trestných činov týrania blízkej osoby a zverenej osoby a nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Bezprostredne po nahlásení tejto udalosti spoluobvineným na cele bola obvinenému poskytnutá personálom ústavu neodkladná prvá pomoc a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Tak ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie.

S pozdravom mjr. Mgr. Monika Kacvinská hovorca Zboru väzenskej a justičnej stráže odbor kontroly a organizačno-právnych činností.

Foto Zdrojhttps://www.noviny.sk/

Redakcia spravodajstva PRESS.TVhttps://crime.sk/

Zdieľať

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Facebook

Mohlo by vás zaujímať:

Reklama